Logo VITIS-IT
Adres
Kamery przemysłowe
Rejestratory Cyfrowe
Cennik Monitoringu
Sklep kamery i monitoring
Kontakt

Monitoring przez internet

linia2
Monitoring przez internet

Monitoring za pomocą komputera PC

linia2

Monitoring przez internetPierwszą z nich jest zwykły komputer klasy PC z system operacyjnym Windows i przeglądarką Internet Explorer bądź Mozilla FireFox. Aby za ich pośrednictwem skorzystać z funkcji “monitoring przez Internet” wystarczy w pasku adresu wpisać adres IP naszego rejestratora. Zostaniemy poproszeni o zainstalowanie dodatku w postaci wtyczki ActiveX (może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia konfiguracji przeglądarki i jej zabezpieczeń, jeżeli system blokuje instalację dodatku) Po jego poprawnej instalacji od razu będziemy mogli oglądać obraz z naszych kamer. W przypadku przeglądarki Mozilla FireFox należy dodatkowo zainstalować i skonfigurować dodatek IE Tab 2.0, który  można bezpłatnie pobrać z Internetu, wpisując do wyszukiwarki internetowej frazę “ietab 2.0” i wybierając pierwszy wynik. Po instalacji dodatku należy pamiętac aby wejść w “opcje” i “dodatki” i dodać w pluginie IEtab 2.0 nazwę naszego hosta monitoringu, np. IP, aby system działał poprawnie. Może to być również nazwa literowa, jeżeli posiadamy dynamiczny adres IP i korzystamy z usługi automatycznego przypisywania nazwy do zmiennego IP.DynDNS

Drugą platformą jest komputer Apple pracujący pod kontrolą systemu MAC-OS i przeglądarki Mozilla FireFox. (Opis konfiguracji identycznie jak dla wersji Windows’owej) Istnieją oczywiście dedykowane aplikacje dołączane do rejestratorów, które umożliwiają nie tylko podgląd, ale i archiwizację oraz odtwarzanie plików archiwalnych z lokalnych dysków.

Monitoring za pomocą komputera Apple

linia2

Monitoring przez internetKolejną możliwością obserwacji kamer przez Internet jest bardziej zaawansowany smartfon. Obecnie istnieją aplikacje praktycznie pod każdy rodzaj systemu operacyjnego instalowanego na smartfonach. Dedykowane aplikacje są na Blackbery, Iphone’a, Androida, Symbiana.

Do rejestratorów cyfrowych na płycie CD dostarczane są w standardzie. Warto jednak pobierać je z Internetu ze względu na częste aktualizację oprogramowania. Monitoring za pomocą smartfona dedykowany jest dla właścicieli firm, punktów handlowych lub sklepów. Dzięki takiemu rozwiązaniu można w dowolnej chwili z dowolnego miejsca na świecie sprawdzić co dzieje się w miejscu montażu monitoringu. Ponadto za pomocą smartfona możliwe jest również odsłuchanie dźwięku z zainstalowanego mikrofonu. Stale rozwijająca się technologia przesyłu danych internetowych za pomocą łącza GSM sprzyja coraz lepszej jakości i prędkości przesyłu obrazu Video. Również koszty użytkowania stają się coraz bardziej przystępne.

Monitoring za pomocą smartfona

linia2

Konfiguracja monitoringu przez internet

linia2

Aby poprawnie wykonać konfigurację systemu telewizji przemysłowej należy wykonać go dwu-etapowo. Pierwszy to konfiguracja routera i przekierowanie portów na adres IP rejestratora. W następnym kroku należy odpowiednio skonfigurować przeglądarkę internetową klienta – odbiorcy.

Konfiguracja rejestratora - przekierowanie portów

Dla rejestratorów BCS Dahua konfiguracja jest bardzo prosta. O ile nie zmieniono portów i konfiguracja jest standardowa należy przekierować port 80 na adres 192.168.1.108 oraz dla dodatkowe TCP 37777 i UDP 37778. Porty te można odnaleźć w konfiguracji rejestratora zakładka sieć. W tym samym miejscu ulokowany jest również IP rejestratora. Wszystkie parametry w razie potrzeby można modyfikować, należy tylko pamiętać, że po zmianie w rejestratorze zmiany należy dokonać również na routerze. Tak skonfigurowany router jest gotowy do pracy.

Konfiguracja przęglądarki internetowej - klienta

Drugi etap to odpowiednia konfiguracja przeglądarki internetowej. Korzystając z przeglądarki Internet Explorer wystarczy podać adres rejestratora zainstalować dodatek i zalogować sie w systemie. Niektóre przeglądarki blokują instalowanie dodatków ActiveX i należy wyłączyć ta opcje w narzędziach. W przypadku instalacji monitoring na programie Mozilla Firefox wymagana jest instalacja dodatku IETab 2.0 który można bez problemu pobrać z Internetu. Następnie w zakładce opcje|dodatki|IEtab 2.0 należy podać nazwę naszego hosta czyli np IP lub nazwę literową jeżeli korzystamy z usługi DynDNS.

ViTiS-IT - Monitoring przemysłowy ul. Józefa Bema 65, 01-244 Warszawa
Wszystkie treści na stronie są własnością VITIS-IT©
 zabrania się ich kopiowania i rozpowszechniania

[Montaż monitoringu] [Kamery przemysłowe] [Rejestratory Cyfrowe] [Wspólnoty Mieszkaniowe] [Referencje] [Monitoring przez internet] [Kontakt] [Monitoring] [Telewizja przemysłowa] [Monitoring IP]

Monitoring - LOGO