Instalacje elektryczne i automatyczne w nowoczesnych domach i mieszkaniach sprawiają, że nasze lokum staje się naprawdę inteligentne i dosłownie myśli za nas. Kilkadziesiąt sterowników, przełączników czy przycisków – co tak naprawdę potrafią dzisiaj budynki? Przekonajcie się, jakie możliwości może mieć Twój dom!

Twój dom, który czuje i reaguje
Okazuje się, że współczesne budynki odznaczają się szeregiem rozwiązań, które naprawdę przypominają ludzkie doznania sensoryczne oraz receptory. Skąd takie porównania?
Wynika to głównie z kompatybilności instalacji elektrycznej z instalacją automatycznymi, wyposażoną w szereg czujników, sterowników oraz różnego rodzaju przełączników. Poszczególne układy współpracują ze sobą, a czujniki przekazują do systemu odpowiednie parametry. System reaguje i steruje otoczeniem tak, by panowały w nim takie warunki, jakie wymaga lokator.
Współczesne instalacje elektryczne oraz automatyczne wyposażone w tworzące cały system takie urządzenia, jak:
– detektory ruchu,
– zewnętrzne oraz wewnętrzne czujniki temperatury
– wewnętrnze czujniki wilgotności,
– czujniki otwierania i zamykania drzwi i okien,
– czujniki natężenia oświetlenia w pomieszczeniach,
– detektory zalania oraz wycieków;
– monitoring audiowizualny,
– czujniki gazu oraz tlenku węgla.

Twój dom zarządzany w innowacyjny sposób
Warunki otoczenia wewnątrz obiektu mogą być regulowane przez wiele sterowników i przełączników, które są wyposażone w czujniki. Oczywiście wszystkim steruje system, który działa w oparciu o zadane parametry. W każdym momencie podlegają one regulacjom – za pomocą pilota, a nawet poprzez sterowania za pomocą łączy internetowych. Nie trzeba więc przebywać w pomieszczeniu, żeby sterować temperaturą. A w praktyce wygląda to następująco.
Czujniki z sensorów oświetlenia mogą zostać zaprogramowane w ten sposób, by samodzielnie włączać, a także wyłączać oświetlenie. Z sensorami oświetlenia mogą współpracować również czujniki ruchu. Odpowiedzialne sterowanie oświetleniem to troska o ograniczenie zbędnych źródeł pobierania energii elektrycznej.
Czujniki temperatury w instalacji są odpowiedzialne za zarządzanie klimatyzacją, a nawet centralnym ogrzewaniem w konkretnym pomieszczeniu oraz całym budynku. To niezwykły komfort, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. To użytkownik określa, jaka temperatura ma panować we wnętrzu. I to nie tylko zimą, ale także w lecie. W pomieszczeniach będzie panować komfortowa temperatura, ale także wilgotność. Ogrzewaniem możemy sterować już w trakcie powrotu do domu. A powrót do ciepłego mieszkania to naprawdę zbawienie.

 

Fot. Pixabay.com

Szczególnie ważne będą w nowoczesnych instalacjach elektrycznych i automatycznych także czujniki ruchu oraz zamykania i otwierania drzwi. To istotne wsparcie dla monitoringu audiowizualnego w obiekcie.
Prawdziwym niezbędnikiem w dzisiejszych inteligentnych instalacjach elektryczno-automatycznych będą także detektory zalania, wycieków, jak również czujniki gazu i tlenku węgla. To szczególnie istotne dla bezpieczeństwa domu i domowników.
Obiekt wyposażony w takie inteligentne rozwiązania będzie odznaczał się wieloma cennymi możliwościami. System automatyczne odetnie dopływu mediów, przewietrzy wnętrza, uchylają okno, a także wygeneruje informacje o niebezpieczeństwie.

Twój inteligentny dom to odpowiedź na Twoje potrzeby. Innowacyjne instalacje elektryczne i automatyczne wyposażone w czujniki i sterowniki zadecydował o tym, że życie naprawdę stało się prostsze. A zdecydowanie bardziej komfortowe. Optymalna temperatura i wilgotność – Twój domowy system będzie działał za Ciebie!

Inteligentny dom dzięki najlepszym instalacjom elektrycznym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *