Kasetony reklamowe to idealne rozwiązania na sprawną i efektywną reklamę. Ich montaż nie należy do szczególnie skomplikowanych, choć trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Łatwy montaż, spory efekt

Montaż kasetonu reklamowego nie należy do skomplikowanych. Warto jednak pamiętać o przestrzeganiu podstawowych zasad i dochować wszystkich środków bezpieczeństwa (działamy przecież z elektrycznością). Nagrodą za wykonane zadanie, jest efekt, jaki zapewnia kaseton reklamowy. To reklama zauważalna i robiąca duże wrażenie na odbiorcach.

Jakie narzędzia są potrzebne?

Przed rozpoczęciem montażu, warto dobrze się do niego przygotować. Na szczęście liczba narzędzi potrzebnych do instalacji kasetonu nie jest duża. Wśród obowiązkowych należy wymienić wiertarkę, wkrętarkę (chyba, że jesteśmy zwolennikami ręcznego wkręcania śrubokrętem), drabinę lub – jeśli kaseton zostanie zawieszony na dużej wysokości – drobne rusztowanie. Poza tym, ważna będzie poziomica i kołki rozporowe. Te ostatnie należy odpowiednio sprawdzić, tak aby dobrze pasowały do materiału i grubości elewacji, na której montujemy reklamę. Pamiętajmy też, że dla sprawnej instalacji i przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa – kaseton powinien być montowany przez dwie osoby. Przed przystąpieniem do pracy, sprawdź tez czy ściana, na której zostanie zamontowana reklama jest równa. Jeżeli w jej wnętrzu znajdują się ubytki, postaraj się je uzupełnić.

Określ rodzaj kasetonu

Oferta kasetonów reklamowych na rynku jest ogromna. Podstawowe rodzaje to kasetony świetlne, winylowe i dibondowe. Każdy z nich ma swoją, określoną specyfikę montażu. Te pierwsze, podświetlane są zazwyczaj diodami LED. Takie rozwiązanie pozwala rozprowadzić światło po całej powierzchni kasetonu. Reklama świetlna służy przede wszystkim przy okazji montażu bezpośrednio do ściany lub do stojaków przenośnych. Kasetony winylowe sprawdzą się w sytuacji narażenia na uderzenia i potłuczenia. Są jednak odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne. Dobrze znoszą też działanie pleśni i grzybów. Z kolei kasetony dibondowe szczególnie cenione są za ich wagę: są lekkie, a dzięki aluminium, z którego zostały zbudowane mogą być w łatwy sposób poddawane obróbce.

Montaż kasetonu reklamowego – jak to zrobić?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *